لاغری

پیکرتراشی باسن

یکی از اندام‌هایی که خوش فرم بودن آن در زیبا شدن اندام خانم‌ها نقش به سزایی دارد، باسن است که برخی از بانوان از فرم باسن خود راضی نیستند. از آن‌جایی که کوچک کردن و‌ یا اصلاح فرم باسن با رژیم‌های غذایی و انجام حرکات ورزشی کار دشوار و زمان‌بری است؛ از این رو افراد بسیاری از عمل پیکرتراشی باسن برای خوش فرم کردن و یا تغییر اندازه باسن خود استفاده می‌کنند.

آیا شما از نحوه عمل پیکرتراشی باسن اطلاعی دارید؟ آیا می‌دانید این عمل زیبایی چه مزایا یا چه عوارضی دارد؟ برای یافتن پاسخ سوالات و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

افرادی که به دنبال لاغری هستند همیشه روشی کم خطر با بازدهی بالا را انتخاب می‌کنند. پیکرتراشی یکی از این روش‌ها است که به صورت کاملا اصولی و توسط بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران انجام می‌شود؛ با این متد چربی‌های اضافی از اندام‌های چاق جدا شده و بدن شما به تناسب خاصی می‌رسد.

روش‌های پیکرتراشی باسن

بسیاری از خانم‌ها به دلایلی همچون  افتادگی، اندازه بزرگ یا کوچک، فرم نامناسب باسن و… عمل پیکرتراشی باسن را برای اصلاح فرم باسن خود انتخاب می‌کنند که با انجام این عمل به فرم دلخواه خود می‌رسند.

روش انجام پیکرتراشی باسن متفاوت است که در ادامه مطلب به بررسی روش‌های انجام این عمل می‌پردازیم.

 • پیکرتراشی باسن با لیپوساکشن

یکی از روش‌های پیکرتراشی برای باسن و سایر نقاط بدن استفاده از روش لیپوساکشن است که این روش، مناسب افرادی است که دارای حجم زیادی از چربی در یک ناحیه از بدن مانند باسن هستند. ضمنا افرادی که بدن آن‌ها خاصیت کشسانی و ارتجاعی مناسبی دارد، بیشتر مناسب این روش از پیکرتراشی هستند.

در روش لیپوساکشن، چربی‌های موضعی که در ناحیه باسن تجمع کرده‌اند، خارج می‌شوند که همین کار سبب مناسب شدن فرم باسن می‌شود.

یکی از معایب روش لیپوساکشن، به وجود آمدن سطوح نامناسب در باسن و ایجاد ناهمواری در این ناحیه است که به همین دلیل استفاده از این روش کم‌تر مورد استقبال افراد قرار می‌گیرد.

 • پیکرتراشی باسن با روش لیپوماتیک

ابتدا باید بگوییم که روش لیپوماتیک یکی از بهترین جایگزین‌های روش لیپوساکشن برای باسن است که در این روش خبری از ایجاد سطوح ناهموار در ناحیه باسن نیست.

در این روش از لوله کانولا و حرکات لرزشی و ارتعاشی برای آب کردن چربی‌ها استفاده می‌شود که همین موضوع سبب افزایش کارایی روش لیپوماتیک شده است. ناگفته نماند دوره‌ی نقاهت و بهبودی در این روش کوتاه‌تر بوده و به نسبت عوارض کم‌تری هم دارد.

 • پیکرتراشی باسن با لیفت برزیلی

یکی دیگر از عمل‌های پیکرتراشی باسن، لیفت برزیلی است که این روش عمل، برای افرادی که دارای باسن‌های کوچک هستند بیشتر کاربرد دارد.

در روش پیکرتراشی باسن به صورت لیفت برزیلی، فرد حتما باید در ناحیه‌های پهلو، ران و شکم دارای چربی‌های موضعی باشد که با استفاده از روش لیپوماتیک این چربی‌ها به صورت مایع از بدن خارج می‌شوند و به باسن تزریق می‌شوند.

به طور کلی دو ناحیه مهم در اندام خانم‌ها یعنی پهلو و باسن با لیفت برزیلی اصلاح و خوش فرم می‌شود.

همان‌طور که توضیح داده شد روش‌های انجام پیکرتراشی باسن متفاوت است که انتخاب روش درست و تشخیص روش مناسب برای هر شخص توسط پزشک متخصص، با توجه به شرایط بدنی فرد صورت می‌گیرد.

افراد ماسب برای پیکرتراشی باسن

افراد مناسب برای پیکرتراشی باسن

دلایل مختلفی وجود دارد که فرد پیکرتراشی را برای اصلاح فرم باسن خود انتخاب کند؛ اما آیا می‌دانید چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم نارضایتی از باسن دلایل متفاوتی دارد که از این دلایل می‌توان به حجم زیاد تجمع چربی‌ها در ناحیه باسن، حجم کم باسن، افتادگی، نامتقارن بودن و… اشاره کرد؛ وجود هر یک از این مشکلات می‌تواند شرایط را برای انجام پیکرتراشی باسن فراهم آورد.

ناگفته نماند افرادی که قصد انجام لیفت باسن برزیلی دارند باید حتما ذخایر چربی مناسب در قسمت‌های ران، پلو و شکم را داشته باشند تا بتوانند به حجم باسن خود اضافه کنند.

از دیگر ویژگی‌هایی که افراد کاندیدای پیکرتراشی باسن باید داشته باشند، می‌توان به داشتن وزن ایده آل و بدون اضافه وزن اشاره کرد.

افرادی که برای عمل پیکرتراشی مناسب هستند باید از سلامت خود اطمینان داشته باشند که قبل از عمل پیکرتراشی باسن، پزشک متخصص انواع چکاب‌ها و آزمایشات لازم را از فرد متقاضی برای اطمینان از سلامت جسمی بیمار انجام می‌گیرد.

مطالعه بیشتر: پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟

مزایای پیکرتراشی باسن

از مهم‌ترین مزایای پیکرتراشی باسن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آب شدن سریع چربی‌ها

چربی‌های ناحیه باسن جز چربی‌هایی هستند که آب کردن آن‌ها به زمان زیادی نیاز دارد و از آن‌جایی که بسیاری از افراد، زمان کافی برای باشگاه رفتن و یا انجام حرکات ورزشی را ندارند؛ از این رو عمل پیکرتراشی یکی از بهترین راهکارها برای حذف این چربی‌های اضافی است. همچنین اصلاح فرم باسن نیز به زمان زیاد و انجام حرکات ورزشی مخصوص در دراز مدت نیاز دارد که ممکن است خارج از حوصله برخی افراد باشد.

 • نتیجه‌گیری سریع

مزیت دیگر پیکرتراشی باسن سرعت رسیدن به خواسته‌های فرد از فرم باسن است که می‌توان این مورد را جز مهم‌ترین مزیت‌های پیکرتراشی باسن دانست.

 • رسیدن به هدف در یک جلسه جراحی

پیکرتراشی باسن یک روش عالی برای کوچک کردن و یا افزایش حجم باسن است که تنها با یک جلسه جراحی به فرم دلخواه خود می‌رسید.

مسلما انجام هر عمل زیبایی در کنار مزایای فوق العاده‌ای که دارد، عوارضی هم دارد که شدت و میزان هر یک از این عوارض با توجه به شرایط بدنی و روش انتخابی متفاوت است. در ادامه مطلب به بررسی مزایا و عوارض عمل پیکرتراشی باسن می‌پردازیم.

عوارض عمل پیکرتراشی باسن

هر عمل زیبایی و درمان انسانی می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد که با انجام برخی کارها می‌توان از این عوارض تا حد زیادی پیشگیری کرد.

در صورتی که از روش‌های لیپوماتیک و لیفت باسن برزیلی برای پیکرتراشی باسن استفاده شود، شما تا حد زیادی عوارض جانبی و دراز مدت پیکرتراشی باسن را کاهش می‌دهید که ممکن است حتی در صورت انجام این روش‌ها نیز عوارضی ایجاد شود که شایع‌ترین این عوارض شامل موارد زیر هستند.

 • امکان جمع شدن مایعات در نواحی مانند پهلو و زیر شکم
 • نیاز به عمل مجدد
 • بروز علائمی همچون کبودی، درد و تورم
 • افتادگی پوست
 • تورم شدید
 • تیره شدن و تغییر رنگ پوست

شدت و میزان هر یک از عوارض نام برده در افراد متفاوت است؛ با مراجعه به مراکز معتبر که از پزشکان با تجربه بهره می‌برند تا حد زیادی می‌توانید از بروز این عوارض جلوگیری کنید.

مراقبت‌های بعد از پیکر تراشی باسن

مراقبت و رعایت نکات توصیه شده بعد از عمل پیکرتراشی نه تنها به نتیجه‌‌گیری بهتر کمک می‌کند؛ بلکه باعث کاهش روند بهبودی نیز می‌شود. پس از عمل پیکرتراشی باسن مسلما رعایت یک سری اقدامات برای رسیدن به هدف اصلی ضروری است که در ادامه به بررسی این اقدامات می‌پردازیم.

 • استفاده از گن کششی تا سه هفته
 • رعایت نکات مربوط به نشستن
 • رعایت رژیم غذایی
 • جلوگیری از انجام فعالیت‌های سنگین
 • استفاده از پمادهای کاهش دهنده علائمی همچون کبودی
 • پرهیز از رفتن به باشگاه، شنا به مدت یک ماه
 • پرهیز از برقرای رابطه جنسی به مدت ۴ هفته

مسلما با رعایت اقدامات پس از پیکرتراشی باسن می‌توانید بهترین نتیجه را از انجام این عمل زیبایی بگیرید.

جمع‌بندی

یکی از بهترین روش‌ها برای رفع مشکلات باسن از قبیل حجم زیاد، کوچکی، نامتقارن بودن، شل بودن و… انجام پیکرتراشی باسن است که با استفاده از این عمل زیبایی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برسید. با مراجعه به مراکز معتبر و قابل اعتماد می‌توانید از بروز عوارض ناشی از جراحی باسن جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را از انجام این عمل بگیرد.

منبع:

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا