پوست

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس، به دلیل حساسیت بالایی که این عمل زیبایی دارد، به سرعت خود را نشان می‌دهد. بوتاکس عملی زیبایی برای کاهش چین و چروک‌های صورت است که بر اثر افزایش سن ظاهر شده‌اند. برای اینکه عمل زیبایی بوتاکس با موفقیت انجام شود و شما از نتیجه آن راضی باشید باید بعد از عمل به نکاتی توجه کنید که در این مطلب این نکات را بررسی می‌کنیم.

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط بهترین دکتر بوتاکس انجام دهید. تجربه و مهارتی که پزشک برای انجام بوتاکس دارد باعث شده تا نحوه و میزان تزریق به درستی انجام شود و بتواند تاثیراتی مطلوب و ماندگار داشته باشد.

چند نکته برای جلوگیری از عوارض خوابیدن بعد از بوتاکس

در این قسمت به بررسی عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس می‌پردازیم. این عوارض می‌توانند به دلیل دراز کشیدن، خوابیدن یا حتی وجود گرما و ایجاد فشار در نقاطی که عمل بوتاکس صورت گرفته خود را نشان دهند. تورم در ناحیه تزریق از مهم‌ترین و شایع‌ترین عوارضی است که به دلیل خوابیدن بعد از بوتاکس مشاهده می‌شود. با تورم پوست، پوست شما دیگر به شکل دلخواهتان نخواهد بود و ظاهری ناصاف به خود می‌گیرد.

این خود باعث می‌شود تا مجبور شوید عمل ترمیمی یا حتی عمل‌های بیشتری روی پوست خود انجام دهید. ناحیه‌ای از پوست که دوزی از مواد به آن تزریق شده، بسیار حساس است؛ به همین دلیل ممکن است با خوابیدن نادرست، به این نواحی فشار وارد شده و دوز مواد تزریقی تغییر کند. در ادامه نکاتی مراقبتی برای جلوگیری از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس بیان کرده‌ایم که توصیه می‌کنیم حتماً آنها را رعایت کنید.

برای جلوگیری از فشار محل تزریق به پشت بخوابید

برای جلوگیری از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس بهتر است تا ۴۸ ساعت بعد از عمل، برای خوابیدن و استراحت، به پشت بخوابید. با به پشت خوابیدن از تماس صورت خود با بالش جلوگیری می‌کنید. یکی از عوارض خوابیدن بعد از عمل بوتاکس، تماس صورت و ناحیه عمل شده با بالش است که به آن فشار وارد کرده و دچار تغییر ظاهر پوست می‌گردد.

بهتر است تا ۴-۶ ساعت بعد از عمل تزریق بوتاکس نخوابید و همچنین از هر گونه وارد کردن فشار به محل‌های تزریق خودداری کنید. با فشار وارد کردن به این نواحی خطر ورود نوروتوکسین‌ها به عضلات و بافت‌های اطراف افزایش می‌یابد. بهتر است تلاش خود را بکنید تا دو شب پس از تزریق بوتاکس، به پشت بخوابید و از به شکم یا پهلو خوابیدن خودداری کرده تا از عوارض نامطلوب آن جلوگیری کنید.

چند نکته برای جلوگیری از عوارض خوابیدن بعد از بوتاکس

برای جلوگیری از خوابیدن پهلو و شکم از بالش استفاده کنید

اگر جزو کسانی هستید که عادت دارند به شکم یا پهلو بخوابند، بهترین کار این است که اطراف بدن خود تعدادی بالش قرار دهید تا غلت زدن هنگام خواب جلوگیری کرده و شما را مطمئن سازد در طول شب به پشت دراز کشیده‌اید. این بالش‌ها با قرار گیری در اطراف بدنتان مخصوصاً دو طرف باسن مانع از برگشت شما در طول خواب می‌شوند و از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری می‌کنند. بهتر است تا دو شب بعد از تزریق بوتاکس این نکته را رعایت کنید.

برای کاهش چین و چروک و اصطکاک روی ملافه‌های ابریشم مانند و نرم بخوابید

ملافه‌های نخی و معمولی جنس زبرتری نسبت به ملافه‌ها و بالش‌هایی با روبالشی ابریشمی دارند به همین دلیل برای خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس مناسب نیستند؛ چراکه با برخورد پوست و نواحی تزریق شده، پوست، چین و چروک‌های آن افزایش یافته و متورم می‌گردد.

استفاده از ملافه‌ها و بالش‌هایی با روبالشی از جنس ابریشم واقعی علاوه بر اینکه به نواحی تزریق شده در پوست فشار وارد نمی‌کند بلکه با داشتن پروتئین سریسین در ساختار خود به کمتر ظاهر شدن چین و چروک‌ها کمک می‌کند؛ به همین دلیل برای جلوگیری از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس و کاهش هزینه‌های جوان‌سازی پوست، می‌توانید ملحفه‌های ابریشمی موجود در بازار را تهیه کنید، البته باید توجه داشته باشید که از ابریشم مرغوب ساخته شده باشند.

به مدت ۲۴ ساعت از مالیدن کرم‌ها خودداری کنید

تا یک روز یا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس باید از استفاده کرم‌های صورت مخصوصاً هنگام خواب خودداری کنید. اگر قبل خواب عادت داشتید کرم آب‌رسان یا مرطوب کننده استفاده کنید، بهتر است تا مدتی از این کرم‌ها استفاده نکنید؛ چراکه مالش کرم‌ها برای قرارگیری کامل آن بر سطح پوست، باعث می‌شود بر محل‌هایی که بوتاکس تزریق شده فشار وارد شده و در نتیجه بوتاکس به دیگر نقاط پوست نفوذ کند.

اگر نمی‌توانید به هیچ عنوان کرم صورت را روی پوست خود استفاده نکنید، می‌توانید تنها پوست را به کرم آغشته کنید و هیچ مالشی برای ادغام آن با پوست انجام ندهید.

برای جلوگیری از تحریک روی رختخواب تمیز بخوابید

برای جلوگیری از عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس بهتر است روی رختخواب کاملاً تمیز بخوابید. شما باید به طور مرتب ملحفه و روبالشی خود را بشویید و آن را تمیز نگهدارید تا در طول دوره درمان بوتاکس بتوانید بدون ترس از عوارضی بخوابید. با تمیز نگه‌داشتن روبالشی و ملحفه از آلوده شدن نواحی تزریق به باکتری‌ها و دیگر آلودگی‌ها جلوگیری می‌کنید که این خود باعث می‌شود پوست دچار تحریک یا تورم نگردد.

بهتر است هر چند روز یک بار ملافه‌های خود را بشویید تا از رشد باکتری‌ها و آکنه جلوگیری کرده و همچنین واکنش‌های آلرژیک روی پوست را کاهش دهید.

برای کاهش فشار از هدبند و بستن دستمال خودداری کنید

همان‌طور که گفته شد با ایجاد فشار بر نواحی تزریق بوتاکس، احتمال نفوذ بوتاکس به دیگر نواحی پوست افزایش می‌یابد به همین دلیل باید از هر گونه فشاری بر پوست خودداری کنید. بستن هدبند یا هر پوشش دیگری روی پیشانی یا محل‌های تزریق باعث می‌شود به این مناطق فشار وارد شده و میزان دوز بوتاکس هر ناحیه را تغییر دهد؛ به همین دلیل برای جلوگیری از این عوارض بهتر است از هدبند و بستن دستمال خودداری کنید.

نکاتی برای کاهش عوارض بوتاکس

قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید

همان روزی که عمل بوتاکس را انجام داده‌اید نباید فعالیت‌هایی مانند گرفتن دوش آب گرم قبل از خواب، رفتن به سونا، وارد شدن به جکوزی یا ورزش‌های سنگین را انجام دهید. این فعالیت‌ها باعث می‌شود تا جریان خون شما افزایش یابد که این افزایش جریان خون نیز در دور شدن دوز از محل تزریق و از بین رفتن ظاهر نهایی درمان بوتاکس مؤثر است.

جمع بندی

با نکاتی که در این مطلب بررسی کردیم متوجه شدید عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس این است که بر پوست و نواحی تزریق فشار وارد کرده و باعث می‌شود پوست متورم شده یا دوز بوتاکس تزریق شده در نواحی مختلف پوست تغییر کند یا حتی نوروتوکسین موجود در مواد بوتاکس به عضلات و بافت‌های بدن وارد شود. همه این عوارض باعث می‌شوند تا عمل بوتاکس موفقیت آمیز نباشد و تأثیر نامطلوب بر پوست داشته باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا