دندان

هزینه ارتودنسی فک بالا چقدر است؟

ارتودنسی فک بالا زمانی انجام می‌شود که متخصص تشخیص دهد، دندان‌های فک پایینی نیازی به ارتودنسی ندارند. در بعضی موارد نیز مشکلات مربوط به فک و صورت، حالت نامناسبی را برای فک بالا ایجاد می‌کنند. در صورتی که تشخیص پزشک، انجام ارتودنسی برای فک بالا باشد هزینه نصف خواهد شد. در ادامه درمورد هزینه ارتودنسی برای فک بالا صحبت خواهیم کرد.

دندان مهم‌ترین عضو دهان است که شما برای غذاخوردن به آنها نیاز دارید. اگر دندان‌ها به هر دلیلی تناسب لازم را نداشته باشند و درست در جای خود قرار نگرفته‌ باشند، قطعا غذاخوردن برای شما دشوار خواهد شد که در این شرایط شما نیاز به ارتودنسی دارید. اگر این کار توسط بهترین متخصص ارتودنسی انجام شود، قطعا نتیجه خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.

هزینه ارتودنسی فک بالا

هزینه ارتودنسی فک بالا براساس عوامل مختلفی تعیین می‌گردد. نوع ارتودنسی، مدت زمان درمان، سن بیمار، نحوه انجام ارتودنسی، تخصص دندانپزشک و نوع بیماری از مواردی هستند که در تعیین هزینه نقش دارند. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه این عوامل در تعیین هزینه ارتودنسی تاثیر می‌گذارند.

تأثیر تخصص دندانپزشک در هزینه

در صورتی که عمل ارتودنسی فک بالا را به یک متخصص ارتودنسی بسپارید، هزینه بیشتر خواهد بود. بعضی از افراد برای انجام این عمل به دندان پزشکان معمولی مراجعه می‌کنند. دندان پزشک معمولی شاید ارتودنسی را با هزینه کمتری انجام دهد، اما احتمال ایجاد مشکل حین عمل یا پس از آن وجود دارد؛ درنتیجه توصیه می‌شود بدون در نظر گرفتن هزینه حتماً به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

هزینه ارتودنسی فک بالا

تأثیر سن بیمار در هزینه ارتودنسی

ارتودنسی فک بالا، اقدامی است که محدودیت سنی ندارد. انجام این عمل در هر سنی نتایج درمانی و زیباسازی را خواهد داشت. با این حال سن عاملی است که در طول درمان و میزان راحتی آن تأثیر دارد. به طور مثال در صورتی که سن مراجعه‌کننده پایین باشد، طول درمان بسیار کوتاه‌تر خواهد بود؛ همچنین بهبود حالت فک، یا مشکلات دندان راحت‌تر پیش می‌رود.

از آنجایی که افراد بزرگسال رشد فک‌شان کامل شده است، شرایط درمان سخت‌تری را تجربه خواهند کرد؛ در نتیجه جلسات درمانی بیشتر خواهد شد و هزینه‌های مربوط به ارتودنسی افزایش می‌یابند.

تأثیر نوع روش درمانی در میزان هزینه ارتودنسی

متخصص ارتودنسی پس از معاینه دهان و فک، بهترین روش درمانی ارتودنسی فک بالا را با توجه به شرایط مراجعه‌کننده تعیین می‌کند. به طول مثال برای بعضی از افراد، ارتودنسی ثابت و برای بعضی از آن‌ها ارتودنسی متحرک تجویز می‌شود. ارتودنسی ثابت به دلیل شرایطی که دارد، نیازمند صرف هزینه‌های بیشتر است.

ارتودنسی ثابت خود نیز به دسته‌بندی‌های مختلفی مانند لینگوال و دیمون تقسیم می‌شود. از آنجایی که ارتودنسی لینگوال نیازمند داشتن مهارت بیشتر است، هزینه آن بیشتر از حالت عادی خواهد بود. ارتودنسی دیمون نیز سیستم پیچیده‌ای دارد؛ به همین دلیل مراجعه‌کننده باید هزینه بیشتری صرف کند.

تأثیر مدت زمان درمان در هزینه ارتودنسی فک بالا

بعضی از مراجعه‌کنندگان مشکلات خفیفی دارند؛ در نتیجه درمان ارتودنسی فک بالا در زمان کوتاهی اتفاق خواهد افتاد. با این حال مشکلات و ناهنجاری‌های بعضی از بیماران به قدری زیاد است که تنها در طولانی مدت حل خواهند شد. طول درمان طولانی برابر با جلسات درمانی بیشتر و هزینه بالاتر است.

تأثیر مدت زمان درمان در هزینه ارتودنسی فک بالا

وجود بیماری‌های دهان و دندان در هزینه ارتودنسی تأثیر‌گذار است

بعضی از مراجعه‌کنندگان قبل از انجام ارتودنسی فک بالا دچار بیماری‌های مختلف دهان و دندان هستند. انجام ارتودنسی با وجود این مشکلات ممکن نیست؛ در نتیجه این مشکلات باید درمان شوند. درمان این بیماری‌ها در کنار انجام ارتودنسی هزینه بیشتری به دنبال خواهد داشت.

ویژگی‌ های بهترین دکتر ارتودنسی

انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی باعث می‌شود، عمل سیم کشی دندان با درد کمتری انجام شود؛ همچنین حرفه‌ای بودن، متخصص باعث می‌شود ارتودنسی با سرعت بیشتری جواب ‌دهد. در ادامه به تعدادی از ویژگی‌های بهترین دکتر ارتودنسی اشاره خواهیم کرد.

داشتن تخصص در ارتودنسی

رشته دندانپزشکی شاخه‌های متفاوتی دارد. یکی از شاخه‌های این رشته برای گرفتن تخصص، شاخه ارتودنسی است. دانشجویان ارتودنسی کاملاً درمورد سیم کشی دندان، و تشخیص مشکلاتی که با ارتودنسی حل می‌شوند، آموزش می‌بینند. بدیهی است که اولین ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی فک بالا، داشتن تخصص در این زمینه است.

توانایی برقرای ارتباط با مراجعه‌کننده

یک دکتر خوب برای ارتودنسی توانایی این را دارد که با هر مراجعه‌کننده‌ای به خوبی ارتباط برقرار کند. عدم وجود این ارتباط باعث می‌شود که مراجعه‌کننده نتواند به طور کامل در مورد خواسته‌های صحبت کند؛ در نتیجه ممکن است انتظارات مراجعه‌کننده به خوبی برطرف نشود.

سابقه بالا

از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می‌توان به داشتن سابقه بالا اشاره کرد. مراجعه به متخصصان ارتودنسی با تجربه باعث می‌شود تا نتایج بهتری حاصل شود.

ویژگی‌های بهترین دکتر ارتودنسی

مطالعه بیشتر: تفاوت نخ دندان ارتودنسی با معمولی چیست؟

سخن پایانی

ارتودنسی فک بالا می‌تواند با توجه به عوامل مختلف، هزینه‌های متفاوتی برای مراجعه‌کنندگان داشته باشد. در صورتی که متخصص تشخیص دهد که تنها فک بالا به ارتودنسی نیاز دارد، هزینه ارتودنسی نصف خواهد شد. در این صورت توصیه می‌شود کیفیت را در نظر بگیرید و سعی کنید از بهترین روش‌ها و بهترین متخصص ارتودنسی استفاده کنید مقاله ارتودنسی نامرئی چیست؟ را هم مطالعه کنید.

منبع: hovedentalclinic

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا