دندان

قیمت ارتودنسی چهار دندان جلو

ارتودنسی یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی است. اصطلاح “ارتودنسی” را می توان به دو کلمه یونانی “orthos” به معنای صاف و “dontics” به معنای دندان تقسیم کرد؛ بنابراین ارتودنسی یعنی عمل صاف کردن دندان‌های نامرتب. متخصص ارتودنسی می تواند به بهبود موقعیت غیر طبیعی دندان‌ها، فک‌ها و صورت کمک کند.

در این مقاله می‌خواهیم درباره ارتودنسی و به طور مشخص قیمت ارتودنسی چهار دندان جلو اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم، پس لطفا تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

کسب بهترین نتیجه از عمل ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ حرفه‌ای بودن متخصصی که ارتودنسی را انجام می‌دهد یکی از مهم‌ترین عوامل برای کسب نتیجه مطلوب است. اگر ساکن کرج هستین و به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می‌باشید، روی لینک کلیک کنید.

متخصص ارتودنسی چه کارهایی را میتواند انجام دهد؟

یک متخصص ارتودنسی می تواند کارهایی را انجام دهد که هدف آنها دستیابی به موارد زیر است:

 • بستن شکاف های وسیع بین دندان‌ها
 • تراز کردن نوک دندان‌ها
 • صاف کردن دندان های کج
 • بهبود توانایی گفتار یا جویدن
 • افزایش سلامت طولانی مدت لثه و دندان
 • جلوگیری از سایش بیش از حد طولانی مدت یا ضربه به دندان‌ها
 • درمان نیش نامناسب

درمان می‌تواند ظاهر دندان‌ها را بهبود بخشد، اما همچنین می‌تواند منجر به عملکرد بهتر جویدن و گفتار شود و در برخی موارد از دندان‌ها در برابر آسیب یا پوسیدگی محافظت کند.

ارتودنسی چهار دندان جلو

فرزندم را در چند سالگی نزد متخصص ارتودنسی ببرم؟

طبق گفته متخصصین کودکان باید اولین ویزیت ارتودنسی خود را حداکثر تا سن ۷ سالگی انجام دهند. در حالی که بسیاری از کودکان در این سن نیازی به درمان نخواهند داشت، اما این سن زمان خوبی برای مشاوره گرفتن است و اینکه مراجعه زودهنگام از بروز مشکلات بزرگ‌تر در آینده جلوگیری خواهد کرد.

شروع ارتودنسی در چند سالگی است؟

رعایت بهداشت دهان و دندان هنگام استفاده از دستگاه‌های ارتودنسی ضروری است، زیرا خطر بیشتری برای چسبیدن غذا به دستگاه یا دندان‌ها وجود دارد.
درمان معمولاً از حدود ۱۲ یا ۱۳ سالگی شروع می شود، زمانی که دندان‌های بالغ بیرون آمده و به طور کامل رشد کرده‌اند.

کودکان مبتلا به شکاف کام و لب ممکن است قبل از رشد کامل دندان‌های بزرگسالشان نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشند.

قبل از شروع هر کار ارتودنسی، بهداشت خوب دهان ضروری است. هنگامی که دستگاه‌ها روی دندان‌ها قرار می‌گیرند، ذرات غذا بیشتر احتمال دارد که گیر کنند. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در طول درمان، فرد باید با دقت بیشتری مسواک بزند.

بدون رعایت بهداشت دهان و دندان، خطر پوسیدگی دندان در طول درمان وجود دارد. همچنین ممکن است متخصص ارتودنسی پرهیز از نوشیدنی‌های گازدار، تنقلات شیرین و سایر مواردی که می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان شود را توصیه کند.

ارتودنسی چهار دندان جلو

برای اکثر افراد، دندان‌های جلویی آنهایی مهم هستند که هنگام لبخند زدن بیشتر دیده می شوند. به این ترتیب، این دندان‌های جلویی همان دندان‌هایی هستند که ما نسبت به آن‌ها بیشتر احساس خودآگاهی می‌کنیم و بنابراین می‌خواهیم زیبا باشند.

اگر دندان‌هایی جلویی مشکلاتی از قبیل موارد زیر را داشته باشند نیاز به ارتودنسی دارند:

 • جلو بودن چهار دندان جلویی نسبت به ردیف کلی دندان‌های دیگر
 • روی هم رفتن دندان‌های جلویی
 • کج بودن دندان‌های جلویی
 • فاصله غیر معمول بین دندان‌های جلویی

شروع ارتودنسی در چند سالگی است؟

گزینه‌های بریس‌ از بریس‌های فلزی و سرامیکی سنتی گرفته تا بریس‌های پشت زبانی و در برخی موارد حتی ارتودنسی نامرئی را شامل می‌شود. هنگامی که با یک متخصص ارتودنسی مشورت می کنید، آنها در مورد گزینه‌های موجود برای یافتن مناسب ترین درمان برای ارتودنسی دندان‌های جلو صحبت خواهند کرد.
این انتخاب بر اساس نگرانی، نیازها و ویژگی‌های فردی شما خواهد بود.

بسیاری از بزرگسالان بر این باورند که بریس‌ها فقط برای زیبا کردن دندان‌ها هستند، اما این تنها یکی از بسیاری از افسانه‌های ارتودنسی است. اگر بریس‌های چهار دندان جلویی شما فقط برای اهداف زیبایی هستند و به دلایل اصلی مانند نامنظم بودن دندان‌ها نباشند، اکثر متخصصان ارتودنسی آنها را یک درمان زیبایی در نظر می‌گیرند.

مطالعه بیشتر: هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

قیمت ارتودنسی چهار دندان جلو

مانند تمام درمان‌های ارتودنسی، قیمت‌ها ممکن است برای چهار دندان جلویی هم متفاوت باشد. به عنوان یک دستورالعمل کلی، قیمت و هزینه ارتودنسی چهار دندان جلویی بسته به نوع انتخاب پزشک و شما که چه نوع ارتودنسی را انتخاب کرده باشید متفاوت است. اما معمولا شما باید هزینه‌ای بین ۵ تا ۱۰ میلیون را در نظر بگیرید.

متخصص ارتودنسی چه کارهایی را می‌تواند انجام دهد؟

البته یادتان باشد این قیمت گفته شده ممکن است با توجه به کلینیک‌ها، پزشکان، ابزار مورد استفاده، نوع ارتودنسی انجام شده متفاوت باشد و هزینه آن کمتر یا بیشتر از مبلغ گفته شده باشد شاید سوال هزینه ارتودنسی فک بالا چقدر است؟ برای شما مطرح شده باشد که در مقاله مربوط توضیح داده شده است.

منبع: dentaly.org

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا