لاغری

عمل لیپوماتیک ساعت شنی به چه صورت انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک ساعت شنی چیست؟ همان‌طور که می‌دانید، از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای داشتن اندامی زیبا و به شکل ساعت شنی، لازم است تا سینه، کمر، باسن و سایر اندام‌های شما، کاملاً با یکدیگر در تناسب باشد. داشتن یک کمری باریک و سینه و باسن بزرگ، می‌تواند اندام شما را بسیار جذاب‌تر کرده و زیبایی‌اندامتان را دوچندان کند؛ بنابراین امروزه بسیاری از افراد، جهت رسیدن به‌تناسب اندام و لاغری دست به انجام هرگونه جراحی می‌زنند تا به زیبایی موردنظر خود برسند.

یکی از این نوع جراحی‌ها، عمل لیپوماتیک است که توسط پزشک متخصص و جراح پلاستیک، برای شما به‌راحتی قابل‌انجام است؛ بنابراین اگر شما نیز برای لاغری و رسیدن به اندامی زیبا، تمامی راه‌های موجود مانند ورزش‌های طاقت‌فرسا، رژیم‌های سخت و … را انجام داده‌اید و در نهایت به نتیجه دلخواه خود، دست نیافته‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا عمل لیپوماتیک را انجام دهید.

عمل لیپوماتیک می‌تواند شما را در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ‌گونه دردسری به وزن ایدئالتان برساند. امروز ما در این سایت قصد بر این داریم در مورد عمل لیپوماتیک، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. پس اگر قصد انجام عمل لیپوماتیک را دارید، تا انتهای این مطلب در سایت پزشک‌ بان، با ما همراه باشید.

جراحی لیپوماتیک روش که برای حذف چربی‌های اضافه و پیکر تراشی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد این روش را به دلیل سرعت بالایی که در حذف دارد انتخاب می‌کند. با این حال استفاده به جراحی نیاز دارد؛ در نتیجه ممکن است عوارضی برای افراد داشته باشد. انتخاب به بهترین دکتر لیپوماتیک روش استفاده از آن می‌توان خطرات جراحی را تا حد ممکن کاهش داد.

عمل لیپوماتیک ساعت شنی چیست؟

در حالت کلی، عمل لیپوماتیک ساعت شنی، یک عمل جراحی بزرگ است که می‌بایست تحت بیهوشی عمومی برای فرد انجام شود؛ بنابراین از آنجایی که انجام این جراحی در بیهوشی عمومی انجام می‌شود، در حین عمل شما هیچ‌گونه دردی را احساس نخواهید کرد و قادر به انجام هیچ‌گونه حرکتی نیز نخواهید بود. عمل لیپوماتیک که در دنیای پزشکان زیبایی، به آن پیکر تراشی نیز گفته می‌شود، جهت برداشتن و حذف چربی‌های اضافی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

عمل لیپوماتیک ساعت شنی چیست؟

نکته قابل‌توجه در عمل لیپوماتیک این است که شما می‌توانید اقدام به حذف چربی‌های موضعی خود کنید، ولی نمی‌توانید برای کاهش وزن زیاد، از این عمل استفاده کنید. در عمل لیپوماتیک برخلاف عمل لیپوساکشن، هدف اصلی تغییر فرم و سایز در یک نقطه خاص بوده و چربی‌ها به‌راحتی برداشته خواهند شد. در این عمل به دلیل اینکه برشی در بدن ایجاد نمی‌شود فرد به عوارض بعد از عمل مانند خونریزی، تورم و کبودی، شلی پوست دچار نمی‌شود و بعد از دوره کوتاه ریکاوری بهبودی حاصل می‌شود.

امروزه بهترین روش برای لاغری موضعی و کاهش چربی، عمل لیپوماتیک شناخته شده است. جالب است بدانید در عمل لیپوماتیک ساعت شنی، بدون اینکه به چربی‌ها هرگونه آسیبی وارد شود، از بدن خارج شده و با انجام یک‌سری تغییرات در آن می‌توان از آن‌ها به‌عنوان حجم‌دهی باسن، گونه، ران  و یا سایر اندام‌ها استفاده نمود.

مزایای عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل امروزه محبوبیت بالایی را در بین افراد کسب کرده است. اگر بخواهیم مزایای عمل لیپوماتیک را به‌صورت خلاصه بیان کنیم، می‌توانیم به عمل زیر اشاره داشته باشیم.

 • در عمل لیپوماتیک، استخراج چربی به‌صورت کاملاً فیزیکی بوده و بدون استفاده از اشعه یا حرارت خاصی انجام خواهد گرفت.
 • در عمل لیپوماتیک، به بافت چربی‌ها و پوست آسیبی وارد نشده و در نهایت همین امر سبب بر این شده تا پوست شما دچار افتادگی و یا شلی نشود.
 • در عمل لیپوماتیک، مقدار کبودی‌ها بسیار خفیف بوده و پس از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.
 • چون عمل لیپوماتیک با بیهوشی عمومی استفاده می‌شود، شما هیچ‌گونه دردی را در حین عمل احساس نخواهید کرد.
 • عمل لیپوماتیک، بسیار ایمن بوده و تأثیرات آن به‌زودی مشخص خواهد شد.
 • دوره نقاهت پس از عمل لیپوماتیک ساعت شنی، بسیار کوتاه خواهد بود و پوست شما در مدت‌زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.
 • در عمل لیپوماتیک هیچ‌گونه آسیبی به سایر بافت‌های بدن وارد نمی‌شود.
 • لایه‌های چربی باقی‌مانده در قسمت زیرپوست در مقایسه با سایر روش‌های دیگر یکنواختی بیشتری داشته و چربی زیرپوست به‌صورت گلوله، گلوله باقی نمی‌ماند.
 • خطر بروز التهاب در روش پیکر تراشی با عمل لیپوماتیک، بسیار کم است.
 • در عمل لیپوماتیک احتمال آمبولی چربی در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی بسیار کم است و تاکنون هیچ موردی گزارش نشده است.
 • عمل لیپوماتیک ساعت شنی هیچ نیازی به بستری‌شدن در بیمارستان ندارد.
 • جای اسکار و زخم در عمل لیپوماتیک بسیار کم است و پس از مدتی کاملاً از بین می‌رود.

مزایای عمل لیپوماتیک

انواع روش‌های عمل لیپوماتیک کدام است؟

ممکن است تجمع چربی در تمامی قسمت‌های بدن وجود داشته باشد و شما برای رسیدن به اندام موردنظر خود نیاز به عمل لیپوماتیک داشته باشید؛ بنابراین انواع روش‌های عمل لیپوماتیک که توسط پزشک برای فرد انجام می‌شود، عبارت‌اند از:

 • عمل لیپوماتیک شکم
 • عمل لیپوماتیک پهلو
 • عمل لیپوماتیک بازو
 • عمل لیپوماتیک باسن و یا همان لیفت باسن به سبک برزیلی
 • عمل لیپوماتیک غبغب
 • عمل لیپوماتیک ران
 • عمل لیپوماتیک سینه
 • عمل لیپوماتیک خط سوتین

مراقبت بعد از عمل لیپوماتیک

همان‌طور که می‌دانید، پس از انجام هر نوع جراحی، نیاز به رعایت یک‌سری نکات دارید. شما با انجام این مراقبت‌ها پس از عمل لیپوماتیک، دوره نقاهت کوتاه‌تری را سپری خواهید کرد و در نهایت در سریع‌ترین روش ممکن، می‌توانید به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

 • اولین نکته‌ای که پس از عمل لیپوماتیک باید آن را رعایت کنید، این است که از خوردن غذا‌های چرب و با کالری بالا، به‌شدت خودداری کنید.
 • توصیه می‌شود پس از عمل لیپوماتیک، به مدت چند ساعت هیچ حرکتی نداشته، بلکه استراحت مطلق داشته باشید.
 • در صورت داشتن درد پس از عمل لیپوماتیک، با مشورت پزشک خود، می‌توانید از مسکن‌های ساده مانند استامینوفن استفاده نمایید.
 • پس از عمل لیپوماتیک، از گن‌های مخصوص که توسط پزشک معرفی می‌شود، به‌صورت مداوم استفاده کنید.
 • همان‌طور که می‌دانید بدن شما در حین عمل لیپوماتیک، حجم آب زیادی را ازدست‌داده است؛ بنابراین در رژیم غذایی خود، مصرف مایعات و سبزیجات را داشته باشید.
 • پس از عمل لیپوماتیک می‌بایست، میزان نمک مصرفی را در رژیم غذایی خود به حداقل و یا در صورت امکان به صفر برسانید.
 • بعد از پشت سر گذراندن عمل لیپوماتیک، از خوردن غذا‌هایی که موجب یبوست می‌شوند، به‌شدت پرهیز کنید.
 • زمانی که عمل لیپوماتیک را انجام می‌دهید، نواحی برش خورده را با آب و صابون ملایم شست‌وشو دهید و سپس محل موردنظر را به‌خوبی با دستمال تمیز خشک کنید.
 • در نظر داشته باشید که از دارو‌های تجویز شده توسط پزشک خود، به طور دقیق و منظم استفاده کنید و از مصرف هرگونه دارو به طور خودسرانه به‌شدت بپرهیزید.
 • در طی دوران نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک، از رفتن به دریا، استخر، سونا، جکوزی و مکان‌هایی که امکان آلودگی در آن‌ها وجود دارد، پرهیز کنید.

مراقبت بعد از عمل لیپوماتیک

مطالعه پیشنهادی: هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

سخن پایانی

در این بخش از سایت پزشک ‌بان، در مورد عنوان عمل لیپوماتیک ساعت شنی به چه صورت انجام می‌شود، مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین به بررسی موضوعاتی مانند عمل لیپوماتیک ساعت شنی چیست و چگونه انجام می‌شود، مزایای عمل لیپوماتیک، انواع روش‌های عمل لیپوماتیک کدام است و مراقبت بعد از عمل لیپوماتیک پرداختیم.

همان‌طور که در این مطلب گفته شد، عمل لیپوماتیک در کاهش وزن افراد تأثیر چندانی ندارد و همچنین این عمل برای افرادی که از اضافه‌وزن زیادی رنج می‌برند، مناسب نیست. عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی، همان‌طور که از نام آن نیز پیداست؛ می‌تواند تنها عدم تناسب و چربی اضافه در برخی قسمت‌های بدن را از بین ببرد و به‌نوعی در افرادی که وزن خود را کم کرده‌اند؛ اما چربی‌های انباشته دارند؛ تناسب‌اندام ایجاد کنند. به همین دلیل بهتر است اول سبک زندگی خود را اصلاح کنید و یک رژیم لاغری اصولی و سلامت را دنبال کنید تا به وزن دلخواه برسید و سپس به سراغ این عمل زیبایی بروید.

اکنون به پایان ‌بخش دیگر از مطالب در سایت پزشک ‌بان رسیدیم. از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در زمینه عمل لیپوماتیک، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در گذشته عمل لیپوماتیک را انجام داده‌اید، تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

انواع روش‌های عمل لیپوماتیک کدام است؟

امیدواریم با مطالعه این متن از این سایت، اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. پزشک ‌بان، آرزومند موفقیت روزافزون شما در هر زمینه‌ای خواهد بود.

منبع:

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا