دندان

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

اطلاع از هزینه ارتودنسی نامرئی یکی از مهم‌ترین عوامل تصمیم‌گیری درباره انجام درمان ارتودنسی بیماران است؛ بنابراین ما سعی می‌کنیم قیمت ارتودنسی را با شرایط عالی ارائه کنیم تا کسی به دلیل هزینه‌های زیاد درمان مجبور به تحمل ناهنجاری‌های فک و دندان نباشد.

داشتن دندان‌هایی زیبا و جذاب ممکن است آرزوی هر فردی در طول زندگی باشد. علاوه بر آن داشتن دندان‌های صاف و مرتب، می‌تواند چهره افراد را مهربان‌تر کرده و آن‌ها را جذاب‌تر جلوه دهد. به همین دلیل درمان‌های زیبایی لبخند و دندان‌ها روزبه‌روز محبوبیت بیشتری در بین افراد پیدا می‌کند. امروزه راه‌های متنوعی برای درمان دندان‌های نامنظم وجود دارد که یکی از آن‌ها ارتودنسی دندان به سبک نامرئی است.

در این مقاله از سایت پزشکبان قصد بر این داریم تا همه چیز را درباره ارتودنسی نامرئی، با شما در میان بگذاریم. پس اگر شما نیز قصد بر انجام ارتودنسی نامرئی دارید و می‌خواهید از هزینه آن مطلع شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. پیشاپیش امیدواریم از مطالب ارائه شده در این سایت، نهایت استفاده را ببرید.

کسب بهترین نتیجه از عمل ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ حرفه‌ای بودن متخصصی که ارتودنسی را انجام می‌دهد یکی از مهمترین عوامل برای کسب نتیجه مطلوب است؛ در همین رابطه پیشنهاد میکنم که حتما از صفحه بهترین متخصص ارتودنسی در کرج دیدن کنید

ارتودنسی نامرئی چیست؟

در ابتدا لازم است تا با این نوع از سبک ارتودنسی آشنا شده و سپس درباره آن اطلاعاتی را به دست آورید. از پرطرف‌دارترین روش‌های موجود برای ارتودنسی دندان، ارتودنسی نامرئی است. همان‌طور که از نام این روش مشخص است، در ارتودنسی نامرئی، دستگاه‌های ارتودنسی و اجزای آن مشخص نبوده و دیده نمی‌شود. انجام ارتودنسی نامرئی می‌تواند با روش‌های گوناگونی برای فرد انجام شود.

ارتودنسی نامرئی روش درمانی است که بیشتر مورد استقبال افراد بزرگسال قرار خواهد گرفت. بزرگسالان به دلایل متفاوت، بیشتر به دنبال این هستند که ارتودنسی بر روی دندان آن‌ها نمایان نباشد. نمایان نبودن ارتودنسی نامرئی از اصلی‌ترین مزیت استفاده از آن برای افراد است. البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از ارتودنسی نامرئی برای همه افراد، امکان‌پذیر نیست و در ابتدا باید توسط متخصص ارتودنسی معاینه شوید.

در ادامه به بررسی انواع ارتودنسی نامرئی می‌پردازیم:

انواع ارتودنسی نامرئی

جالب است بدانید که ارتودنسی نامرئی دارای انواع گوناگونی می‌باشد که باتوجه‌به شرایط فرد، برای وی انجام خواهد شد. انواع ارتودنسی نامرئی عبارت‌اند از ارتودنسی نامرئی لینگوال، ارتودنسی نامرئی با براکت‌های سرامیکی و ارتودنسی نامرئی با الاینر‌های شفاف (بدون سیم).

مزایا استفاده از ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی لینگوال

ارتودنسی نامرئی از نوع لینگوال، در قسمت پشت دندان‌های فرد قرار گرفته و بااین‌وجود، در ظاهر از روی دندان‌ها مشخص نیست. جالب است بدانید به ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی مخفی نیز گفته خواهد شد.

ارتودنسی نامرئی با براکت‌های سرامیکی

همان‌طور که می‌دانید نوع دیگر از ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی نامرئی با براکت‌های سرامیکی است. جالب است بدانید این نوع از ارتودنسی نامرئی، شبیه به ارتودنسی ثابت انجام شده و متحرک نیست. اما نکته قابل‌توجه در این نوع از ارتودنسی، این است که به‌جای براکت‌های فلزی، از براکت‌های بی‌رنگ و یا هم رنگ دندان استفاده خواهد شد.

 ارتودنسی نامرئی با الاینر‌های شفاف (بدون سیم)

در حالت کلی هنگامی که صحبت از ارتودنسی نامرئی می‌شود، عموماً منظورشان همین نوع از ارتودنسی است. در این نوع از ارتودنسی نامرئی پس از قالب‌گیری از دندان‌ها، قالبی مناسب برای دندان‌های شما ایجاد شده که به‌راحتی و در هر ساعت از شبانه‌روز، می‌توانید آن را بر روی دندان‌هایتان قرار داده و یا بردارید. البته در طول شبانه‌روز، تنها حدود ۲ تا ۴ ساعت می‌توانید ارتودنسی نامرئی را از دهان خود خارج نمایید.

هزینه ارتودنسی نامرئی

همان‌طور که در اوایل این مطلب گفته شد، هزینه ارتودنسی نامرئی، ممکن است از اصلی‌ترین سؤالاتی باشد که برای افراد حائز اهمیت است. هزینه ارتودنسی نامرئی به عوامل مختلفی بستگی دارد که هرکدام از این عوامل در هزینه نهایی ارتودنسی تأثیر مستقیم دارد. برخی از عواملی که بر روی هزینه ارتودنسی تأثیر دارند حدود  قیمت ارتودنسی برای هر فک، حدوداً ۱۰ میلیون تومان است.

عبارت‌اند از:

 • میزان حاد بودن مشکل دندان و شدت ناهنجاری

میزان حاد بودن مشکلات دندان شما رابطه‌ای مستقیم با هزینه ارتودنسی نامرئی شما دارد. طبیعتاً هرچه میزان وضعیت دندان‌های شما حاد‌تر باشد، هزینه آن نیز افزایش خواهد یافت و برعکس.

 • درمان یک فک یا دو فک

در حین درمان ارتودنسی نامرئی، باتوجه‌به تشخیص پزشک، ممکن است هر دو فک شما و یا تنها یکی از آن‌ها نیاز به ارتودنسی داشته باشد. در صورتی که متخصص ارتودنسی، تنها نیاز به ارتودنسی فک بالای شما را تشخیص دهد، هزینه ارتودنسی نامرئی فک بالا، در حدود دو سوم هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین است.

 • طول دوره درمان ارتودنسی نامرئی

همان‌طور که می‌دانید هرچه شما به مراحل ارتودنسی پیچیده‌تری نیاز داشته باشید، دوره درمانتان نیز افزایش خواهد یافت. در این صورت طبیعتاً، هزینه بیشتری را نیز باید در قبال ارتودنسی نامرئی‌تان بپردازید. همچنین هرچقدر تعداد مراجعات شما به دندانپزشک بیشتر باشد، هزینه درمان ارتودنسی شما هم بالاتر خواهد بود.

 • نیاز به لوازم و دستگاه‌های اضافی برای درمان ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی با براکت‌های سرامیکی

ممکن است پس از اینکه دوره درمان شما پایان یافت، نیاز به وسایل نگهدارنده دندان داشته باشید. در این صورت ممکن است پزشک شما، در حین درمان استفاده از هدگیر را به شما پیشنهاد دهد. برای ارتودنسی فک بالا و بازگردانی آن به حالت طبیعی، باید از ابزار هدگیر در موارد حاد، بهره برد. در صورت می‌توان گفت، هزینه ارتودنسی نامرئی شما، افزایش خواهد یافت.

در حالت کلی می‌توان گفت قیمت ارتودنسی نامرئی به‌صورت کلی از سایر روش‌های ارتودنسی بیشتر خواهد بود. ابزار این نوع از ارتودنسی معمولاً در کشور کانادا ساخته خواهد شد و به همین دلیل از قیمت بالاتری برخوردار است. همچنین نوع براکت انتخابی شما، اپن بایت بودن فک بیمار، دکتر ارتودنسی موردنظر شما عواملی هستند که بر روی هزینه ارتودنسی نامرئی تأثیر مستقیم دارد. بسته به‌شدت مشکل شخص و تعداد پلاک‌های لازم، حدوداً از ۵۵ میلیون تومان تا ۶۰ میلیون تومان می‌باشد.

مطالعه بیشتر: مراحل ارتودنسی نامرئی

مزایا استفاده از ارتودنسی نامرئی

به عقیده متخصصان و نظر بیمارانی که با این روش دندان‌هایشان را مرتب کرده‌اند، الاینر‌ها بهترین روش ارتودنسی نامرئی هستند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا چنین ادعایی را بیان می‌کنیم. اما از میان تمام این دلایل، ما به ذکر ۱۰ مورد از این مزیت‌ها خواهیم پرداخت.

 • ارتودنسی شفاف الاینری طیف وسیعی از نامرتبی‌های دندانی را برطرف می‌کنند.
 • کاملاً نامرئی هستند و اصلاً دیده نمی‌شوند.
 • هیچ محدودیتی غذایی ایجاد نمی‌کنند.
 • تمیزکردن آن‌ها بیش از حد ساده است.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان با وجود آن‌ها بسیار راحت‌تر است.
 • طول دوره درمان را کاهش می‌دهند.
 • بهترین گزینه برای ارتودنسی در بارداری هستند.
 • برای افراد میان‌سال بهترین گزینه هستند.
 • بلیچینگ دندان با کمک الاینر‌ها کم‌هزینه‌تر است.
 • نیاز به جلسات ویزیت کمتری دارند.

سخن پایانی

به پایان‌بخش دیگر از مطالب در سایت پزشک‌ بان رسیدیم. در این مطلب سعی بر این داشتیم تا در مورد ارتودنسی نامرئی مطالبی مفید در اختیارتان قرار دهیم. همچنین به بررسی موضوعاتی مانند ارتودنسی نامرئی چیست، انواع ارتودنسی نامرئی، هزینه ارتودنسی نامرئی و عوامل آن و همچنین مزایای استفاده از ارتودنسی نامرئی پرداختیم. در نهایت می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظر شما است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی شما می‌باشد.

به‌صورت معمول، هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک‌دهم تا یک‌پنجم هزینه ارتودنسی نامرئی است. خبر خوب اینکه ارتودنسی نامرئی دارای محدودیت نبوده و تمامی افراد در هر سنی می‌توانند از این درمان استفاده کنند. البته در بعضی از اوقات، استفاده از این روش توسط پزشک برای شما منع خواهد شد.

امیدواریم مطالب ذکر شده در این سایت برای شما، کاربردی و ارزنده واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در زمینه ارتودنسی نامرئی، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم. پزشک ‌بان، آرزومند موفقیت یکایک شما عزیزان است.

منبع: zaradental

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا