مقالات آموزشی پزشکبان

هزینه ختنه با لیزر

یکی از عمل‌های مهم در زندگی نوزادان پسر، ختنه است که امروزه روش‌های متعددی برای آن وجود دارد. برای انجام ختنه نباید به هیچ عنوان ریسک کرد و تنها به هزینه‌های آن فکر کرد؛ بلکه آن چه اهمیت دارد انتخاب روش مناسب و اطمینان کامل از دانش و تجربه پزشک متخصص است که باید این موارد را در اولویت قرار دهید.

اما اگر به هر دلیلی میزان هزینه ختنه با لیزر برایتان مهم است، باید بگوییم این عمل قیمت یکسان و ثابتی ندارد و با توجه به معیارهایی که در ادامه این مطلب بیان می‌کنیم، هزینه‌ ختنه با لیزر دچار تغییر می‌شود؛ بنابراین اگر قصد اطلاع از هزینه ختنه با لیزر، عوامل تاثیرگذار بر قیمت و… را دارید با ما همراه باشید.

پس از اینکه فرزند پسر به دنیا می‌آید، والدین آن با چالش‌های مرتبط با ختنه نمودن آن مواجه هستند و همواره برایشان سوال است که چه زمانی باید فرزند خود را ختنه کنند؟ یا اینکه ویژگی بهترین دکتر ختنه برای ختنه نمودن پسر چیست؟

ختنه چیست؟

قبل از پرداختن به هر موضوعی ابتدا پاسخ این سوال که ختنه چیست را بازگو می‌کنیم. روی آلت تناسلی نوزادان تازه متولد شده پسر، پوستی وجود دارد که وجود این پوست می‌تواند باعث بروز بیماری‌ها و مشکلاتی در آینده شود.

به پوست روی آلت تناسلی نوزدان پسر ختنه‌گاه می‌گویند که برداشتن این پوست را ختنه می‌نامند. روش‌های متعددی برای از بین بردن این پوست وجود دارد که ختنه با لیزر یکی از جدیدترین و بهترین روش‌ها برای انجام این عمل است.

ختنه با لیزر چیست؟

ختنه با لیزر یکی از روش‌های برداشتن پوست سر آلت تناسلی نوزدان پسر(ختنه) است. ختنه با لیزر یک روش بسیار کم تهاجم می‌باشد که بدون هیچ گونه خونریزی انجام می‌شود؛ همین موضوع باعث شده روند درمان و بهبود بیمار نسبت به سایر روش‌های ختنه، سریع‌تر باشد.

ختنه با لیزر چیست؟

در روش ختنه با لیزر به زمان کمی برای عمل نیاز است و بی حسی آن با توجه به شرایط بیمار به سه صورت امکان پذیر است که شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. بی حسی موضعی
 2. بی حسی عمومی
 3. بی حسی نخاعی

معمولا بی‌حسی موضعی را برای ختنه با لیزر انجام می‌دهند؛ چرا که جزو عمل‌های سرپایی و راحتی است که تنها نیم ساعت طول می‌کشد. همچنین پس از عمل ختنه، با توجه به شرایط بیمار معمولا بین ۳_۵ ساعت نیاز به ماندن بیمار در بیمارستان است و همان روز بیمار مرخص می‌شود. ختنه با لیزر با وجود اینکه یک روش نوین است اما مورد استقبال بسیاری از والدین قرار گرفته که علت آن بهره‌مندی از مزایای بی‌نظیر آن است. ما در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌های روش ختنه با لیزر و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای ختنه با لیزر

آیا از مزایای ختنه با لیزر اطلاعی دارید؟ آیا دلیل محبوبیت و استقبال والدین از روش لیزر برای ختنه نوزادان پسر را می‌دانید؟ برای پاسخ به این دسته سوالات به موارد زیر که جز مزایای ختنه با لیزر است اشاره می‌کنیم.

 • از دست نرفتن خون بدن فرد
 • بدون نیاز به پانسمان‌های روزانه
 • بدون درد بودن این روش
 • تاثیر نگذاشتن بر روی قدرت باروری مردان در آینده
 • بدون احتمال عفونت
 • نبود هیچ گونه زخمی بعد از عمل
 • عمل ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز
 • تنوع در نوع بی‌حسی

علاوه بر تمامی مزایای گفته شده برای ختنه با لیزر، می‌توان به مدت زمان کم برای انجام عمل هم اشاره کرد؛ چرا که با توجه به سرعت عمل متخصص، زمانی در حدود۲۰_۳۰ دقیقه نیاز است. همچنین مردان بالغی که به هر دلیلی تاکنون ختنه نکرده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

مزایای ختنه با لیزر

مراقبت‌های بعد از ختنه با لیزر

عمل ختنه نیز مانند هر عمل دیگر نیازمند مراقبت‌هایی است که بتوانید بهترین نتیجه را از عمل بگیرید. هر چند در روش ختنه به لیزر مراقبت‌های پس از عمل بسیار راحت و بدون سر است؛ اما با این حال رعایت نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم در تسریع روند بهبودی بیمار نقش بسزایی دارد.

به طور کلی در روش ختنه با لیزر نیازی به پانسمان و مراقبت‌های دشوار نیست و تنها کاری که لازم است انجام دهید، رعایت نکات بهداشتی و چرب کردن سر آلت تناسلی برای جلوگیری از خشک شدن آن می‌باشد.

ناگفته نماند که پس از انجام ختنه با لیزر بهتر است از لباس‌های زیر تنگ استفاده نشود و از شوینده‌های قوی و حساسیت زا برای جلوگیری از بروز حساسیت خودداری کنید.

عوامل موثر بر قیمت هزینه ختنه با لیزر

ختنه با لیزر نیز همانند هر عمل دیگری هزینه‌هایی را در پیش دارد، اما هزینه ختنه با لیزر چقدر مهم است؟ آیا برای انجام ختنه با لیزر باید تنها هزینه ختنه ارائه شده توسط مرکز انتخابی یا پزشک متخصص را باید ملاک انتخاب خود قرار داد؟

در پاسخ به این دسته از سوالات باید بگوییم خیر، در هنگام انتخاب مرکز انجام ختنه و‌ پزشک متخصص نباید صرفا به هزینه‌ ختنه با لیزر توجه کنید. از آن جایی که این عمل در زندگی نوزادان پسر تنها یک بار انجام می‌شود، باید اصلا روی هزینه‌ ختنه با لیزر زوم نکنید؛ بلکه عوامل و نکات مهم‌تری هستند که باید به آن‌ها دقت کرد.

علت این‌که تاکید می‌کنیم که برای انجام ختنه با لیزر صرفا به هزینه آن دقت نکنید این است که در برخی مراکز، افرادی که اصلا پزشک و یا متخصص نیستند در ازای هزینه کمتر، ختنه را انجام می‌دهند که مسلما انجام ختنه توسط این افراد که از دانش و تجربه کافی برخوردار نیستند، عواقب جبران ناپذیری را به بار می‌آورد.

نکته قابل توجه دیگری که در هنگام انتخاب مرکز و فرد متخصص برای انجام ختنه با لیزر باید در نظر بگیرید، رعایت نکات بهداشتی محیط  است. در صورت عدم رعایت دستور العمل‌های بهداشتی امکان وجود عوارض خطرناک مانند انتقال انواع بیماری‌های عفونی و… افزایش می‌یابد.

عوامل موثر بر قیمت هزینه ختنه با لیزر

مطالعه بیشتر: ختنه با لیزر چیست و چگونه انجام می‌شود

جمع بندی

یکی از عمل‌های رایج در طول زندگی پسران که معمولا در نوزادی انجام می‌شود، ختنه است. استفاده از لیزر برای ختنه به علت مزایای فوق‌ العاده‌ی آن رواج یافته است.
اگر برای انجام ختنه با لیزر صرفا هزینه‌های مصرفی را ملاک قرار دهید، مطمئن باشید این کار به ضرر شما تمام می‌شود؛ چرا که کاهش هزینه‌های ختنه گاهی اوقات عواقب جبران ناپذیری را در پیش دارد که جبران آن غیر ممکن است. انتخاب مرکز مناسب جهت ختنه و مشاوره گرفتن از افراد باتجربه برای انتخاب پزشک متخصص را حتما در نظر داشته باشید.

منبع: medifee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا