پوست

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

بهترین سن برای تزریق بوتاکس معمولا از ۱۸ سال به بالا بوده و دلیل آن وجود احساس نیاز به بوتاکس در افراد است. در دنیای امروز، بوتاکس به عنوان یکی از روش‌های موثر در حذف چین و چروک پوست، فرم‌دهی صورت، افزایش حجم قسمت‌های مورد نظر چهره و حذف عیوب صورت شناخته شده و در میان مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

قطعا سن مشخصی برای انجام بوتاکس وجود ندارد و افراد بر حسب نیاز و علاقه در هر سنی می‌توانند برای تغییرات کوچک در چهره خود از بوتاکس استفاده کنند. در ادامه به سنین مختلف انجام بوتاکس و باید‌های و نبایدهای آن‌ها می‌پردازیم.

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط  بهترین دکتر بوتاکس  انجام دهید.

بوتاکس در سنین ۴۰ تا ۵۵ سال

بوتاکس در سنین کمتر از ۱۸ سال

انجام بوتاکس در سنین کمتر از ۱۸ سال تقریبا رایج نیست و بهترین سن برای تزریق بوتاکس شناخته نمی‌شود. البته بسیاری از افراد، خصوصا دختران در این سن برای برخی نواحی صورت خود از بوتاکس استفاده می‌کنند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از بوتاکس برای افزایش حجم لب در سنین نوجوانی بر حسب علاقه و نیاز
  • تزریق بوتاکس برای افزایش حجم گونه‌ها و تغییر جزئی فرم صورت در این سنین
  • استفاده از بوتاکس برای بالا رفتن ابرو و تغییر شکل ابرو به آنچه مورد علاقه آن‌ها است

نکته حائز اهمیت این است که برخی افراد در سن کمتر از ۱۸ سال برای پوشاندن و کمتر شدن چروک‌های دینامیک به انجام بوتاکس روی می‌آورند. چروک‌های دینامیک همان چین و چروک‌های ایجاد شده بر اثر حرکات ماهیچه‌های صورت هنگام لبخند، اخم، جمع کردن صورت و دیگر حرکات صورت هستند.

بوتاکس در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال

بهترین سن برای تزریق بوتاکس با توجه به آمار متقاضیان بوتاکس، سنین ۲۰ تا ۳۰ بوده که دلایل متفاوتی از جمله حذف چین و چروک‌های دینامیک، افزایش حجم بخش‌هایی از صورت و تغییرات جزئی در صورت را شامل می‌شود.

در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال اکثر افراد هنوز پوست صاف و کشسانی دارند؛ به همین دلیل برای تزریق بوتاکس دلایل مهم‌تری از جمله زیبایی را مد نظر می‌گیرند. از سری دلایل استفاده افراد از بوتاکس در این سنین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جوانان در سنین ۲۰ تا ۲۵ سال همچنان از سطح کلاژن سازی قابل قبولی در پوست خود بهره‌مند بوده و امکان دارد برای کاهش چروک‌های دینامیکی از بوتاکس استفاده کنند.
  • تزریق بوتاکس به لب‌های، جهت افزایش حجم لب و قرینه سازی آن نیز یکی دیگر از دلایل استفاده از بوتاکس در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است.
  • تغییر حالت ابرو، اصلاح حجم گونه و تغییر در قسمت‌هایی از فک و پیشانی هم از سری دلایل روی آوردن جوانان به بوتاکس است.

سنین ۲۰ تا ۳۰ سال به دلیل احساس جوانی، شور و شوق و احساس نیاز به زیبایی، برای رفع بخش‌های غیر دلخواه صورت خود، از بوتاکس استفاده می‌کنند.

بوتاکس در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال

بوتاکس در سنین ۳۰ تا ۴۰ سال

با ورود به دهه ۳۰ که همان بازه ۳۰ تا ۴۰ سال است، افراد نیاز بیشتری به بوتاکس را در چهره خود احساس می‌کنند که این بار، برای زیبایی نبوده و برای ترمیم پوست صورت است.

با شروع ۳۰ سالگی کم کم سطح کلاژن سازی پوست کاهش یافته و ظاهر زیبای خود را از دست می‌دهد که یکی از علائم آن، افزایش چین و چروک‌های پوستی است. چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم، چین لبخند و چروک‌های پیشانی از سری دلایل برای تزریق بوتاکس در دهه ۳۰ زندگی خود بوده و به همین دلیل آن را بهترین سن تزریق بوتاکس نامگذاری کرده‌‌اند.

مطالعه پیشنهادی: بوتاکس پیشانی کی اثر میکند؟

در سنین ۳۰ الی ۴۰ سال، استفاده از بوتاکس بنا به دلایل زیر بسیار محبوب است:

  • حذف چین و چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم که در اثر بالا رفتن سن به وجود می‌آیند.
  • خط لبخند هنگام افزایش سن پررنگ‌تر شده و برای حذف آن نیازمند بوتاکس هستند.
  • جدا از استفاده‌های درمانی از بوتاکس، برخی افراد در این سن برای فرم‌دهی صورت و لب‌های خود از بوتاکس استفاده می‌کنند.

بوتاکس در سنین ۴۰ تا ۵۵ سال

سنین ۴۰ تا ۵۵ سال نیز یکی از سنین تزریق بوتاکس به شمار می‌رود و دلیل آن کاهش بیش از حد سلول‌های تولید کلاژن در پوست است. در این سن برای حذف برخی چروک‌های پوستی و افزایش جوانی صورت از بوتاکس استفاده می‌کنند؛ البته، خواهان بوتاکس در سنین ۴۵ سال به بالا کمتر از سایر سنین پیش از خود است.

مطالعه بیشتر: عوارض بوتاکس صورت بعد از چند سال

بوتاکس در سنین ۳۰ تا ۴۰ سال

سخن آخر

همانطور که مشاهده کردید، بهترین سن برای تزریق بوتاکس، سنین ۲۰ تا ۴۰ سال است که دلیل آن جدا از حذف چروک‌های پوستی، تغییر فرم صورت نیز خواهد بود. فرقی ندارد که در زمان قبل یا بعد از انجام بوتاکس به سر می‌برید، اما حتما باید از پوست خود مراقبت کرده و از زمان فرا رسیدن پیری پوست خود بکاهید.

استفاده از ضد آفتاب، آبرسان‌های پوستی، کاهش استرس و عصبانیت مداوم و لبخند زدن از جمله مراقبت‌های کاملا ساده برای پوست شما هستند که فرقی ندارد قبل یا بعد از تزریق بوتاکس باشد و باید از پوست خود مراقبت کنید.

منبع: cosmeticskinclinic

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا