مقالات آموزشی پزشکبان

قیمت و هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه عمل بینی مطابق با عوامل خاصی برآورد می‌شود، این عوامل را اگر بشناسید،‌ با قیمت مناسب به عمل بینی خود بیندیشید. هزینه جراحی زیبایی بینی حقیقتاً کم نیست و امروزه افراد زیادی تمایل دارند تا این جراحی را انجام دهند. بدین ترتیب، در ادامه شما را با عوامل مؤثر در قیمت عمل بینی بیشتر آشنا خواهیم کرد، پس در ادامه همراه پزشکبان باشد.

حدود هزینه عمل زیبایی بینی در تهران و دیگر شهرهای بزرگ بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان است. این قیمت به صورت حدودی می باشد و جنبه اطلاع رسانی دارد، شاید بعضی از عمل های زیبایی بینی کمتر یا بیشتر باشد در ادامه به عوامل مهم در تعیین قیمت می پردازیم.

هزینه عمل بینی 1402

بهترین جراحان:

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بهترین جراح بینی سال ۱۴۰۲

عوامل مؤثر در قیمت بینی

عمل بینی یکی از عمل‌های بسیار سختی است که نمی‌توان هزینه آن را نادیده گرفت. امروزه متخصصان زیادی در انواع کلینیک‌ها در حالت فعالیت هستند. در صورتی که شما باید بدانید چه نوع جراحی با چه ویژگی و امکاناتی می‌تواند نظر شما را به خود جلب کند. ما در ادامه در مورد عوامل مؤثر در برآورد قیمت عمل بینی با شما صحبت می‌کنیم. این عوامل موثر در قیمت بینی شامل :

تجربه و مهارت جراح

یکی از عوامل هزینه جراحی زیبایی بینی مهارت و تجربه پزشک جراح است. برخی از جراحان تنها به سود خود فکر می‌کنند، در صورتی که اگر مهارت و توانایی لازم برای انجام این کار را نداشته باشند، قطعاً در کوتاه مدت از لحاظ جسمی و روحی بیمار دچار آسیب خواهد شد. بالا بودن تجربه و مهارت جراح نشان‌دهنده این مسئله است که می‌تواند با فرم‌های مختلف بینی آشنا باشد. این چنین شما را با چالش‌های ریز و درشتی روبرو نمی‌کند. پزشکانی که دستمزد بالاتری را دریافت می‌کنند، نسبت به پزشکانی دستمزد کمتری دریافت می‌کنند، از تجربه بالاتری برخوردار هستند. این نکته را به خاطر داشته باشید که هرچه قدر پزشک شما توانمندتر باشد، قطعاً تشخیص قوی‌تری را برای بینی شما اعمال می‌کند.

روش جراحی

یکی دیگر از عوامل مهم روی هزینه جراحی زیبایی بینی در نظر گرفتن روش جراحی است. این عمل به ۲ روش باز و بسته انجام می‌پذیرد. این‌که بینی شما تا چه اندازه مشکل دارد، به چه میزان تغییر نیاز دارد، تخصص جراح و… همگی درروش های باز وبسته جراحی بینی موردتوجه قرار می‌گیرند.

اگر بینی به تغییراتی خاص نیاز نداشته باشد، معمولاً جراح با استفاده از روش بسته می‌تواند عمل جراحی را انجام دهد. در صورتی که مشکلات و تغییرات بینی بیشتر باشند، روش باز بهترین گزینه می‌تواند باشد و به همین دلیل، به این موضوع که روش جراحی چگونه است در برآورد قیمت باید دقت به خرج داد.

مشکلات و میزان تغییرات بینی

توجه داشته باشید که مشکلاتی اعم از انحراف بینی، پولیپ بینی، قوز، شکستگی، غیرقرینگی سوراخ‌ها و افتادگی باعث می‌شوند تا عمل بینی با ساختار پیچیده‌ای روبرو شود. این ساختار پیچیده قطعاً تغییرات بیشتری را هم به همراه دارد. اگر پزشک قادر باشد که چندین عمل جراحی را روی بینی انجام دهد، قطعاً قیمت بالاتری را هم باید برآورد کنید. در نظر داشته باشید که زمان بیشتری را هم جراح صرف کرده است. هر نوع بینی با بینی دیگری ساختاری متفاوت دارد، به همین علت، نمی‌توان هزینه عمل بینی مشخصی را در نظر گرفت.

موقعیت منطقه

هر منطقه‌ای همیشه قیمت‌های خاص خود را دارند. در این میان، هزینه عمل بینی در شهرهای کوچک نسبت به شهر‌های بزرگ‌تر کمتر است؛ ولی کیفیت کار جراحان در شهرهای بزرگ تضمین شده است. این نکته را هم فراموش نکنید، شهرهای بزرگ‌تر از امکانات بیشتری برخوردار هستند.

هزینه جراحی ترمیمی

هزینه عمل بینی ترمیمی هم موضوع بسیار مهمی به شمار می‌آید. بسیاری از افراد قصد دارند تا برای بار دوم به عمل ترمینی بینی خود بپردازند تا نواقص بینی خود را برطرف کنند. هزینه این نوع عمل ۱ الی ۲ و نیم بالاتر از عمل اولیه است. به این دلیل که جراح باید از یک تکه گرافت مناسب استفاده کند. مدت‌ زمان این عمل بسیار بیشتر است و به خاطر مهارت و ریسک بالاتری با قیمت بالایی مراجعه کنندگان را روبرو می‌کند.

جراحی بزرگ کردن بینی

بسیاری از افراد که بینی کوچکی دارند، تمایل بیشتری دارند تا بتوانند بینی خود را بزرگ کنند. در این بین، هزینه جراحی زیبایی بینی به این دلیل که به زمان بیشتری نیاز دارد، هزینه بالاتری را هم می‌طلبد. مقدار و نوع گرافتی که از هر کدام از اعضا بدن برداشته می‌شود همگی جزء مسائلی به شمار می‌آیند که در برآورد هزینه باید مورد توجه قرار داد.

بیمه هزینه عمل بینی را پوشش می‌دهد؟

هزینه عمل بینی را بیمه پوشش نمی‌دهد و به همین دلیل، اگر بررسی بودجه را با بیمه می‌خواهید در نظر می‌گیرد، بهتر است بدانید که بیمه هیچ خدماتی را در این حوزه یعنی زیبایی ارائه نمی‌دهد. تنها در صورتی بیمه هزینه را پوشش می‌دهد که، جراحی به خاطر کارایی و عملکرد صحیح بینی انجام پذیرد. در غیر این صورت از لحاظ زیبایی نمی‌توان گفت که بیمه هزینه را قبول می‌کند.

تفاوت قیمت عمل بینی در بیمارستان و کلینیک

اینکه در بیمارستان از خدمات عمل بینی استفاده کنید یا به دنبال یک کلینیک خصوصی باشید، خود موضوع حائز اهمیتی است. معمولاً بیمارستان به این دلیل که امکانات بیشتری را ارائه می‌دهد، با قیمت بالاتری فرد را روبرو می‌کند. در صورتی که برای انجام عمل بینی که چندان پیچیده نیست، کلینیک‌ها می‌توانند گزینه مناسبی باشند. در این میان، هزینه قبل و بعد از عمل را هم در نظر بگیرید که از هزینه اصلی عمل جدا است. هزینه تیم جراح مانند دستیار جراح، متخصص بیهوشی و کادر درمانی همگی برآورد می‌شوند. معمولاً قیمت عمل بینی به‌صورت نهایی با در نظر گرفتن این موارد مشخص می‌شود. دقت داشته باشید که کوچک‌ترین تغییر در فرم بینی، تأثیرات شگرفی را به وجود می‌آورد پس به هیچ عنوان به سراغ عمل بینی با هزینه پایین نروید که با آسیب‌های گاهی جبران‌ناپذیر روبرو خواهید شد.

سخن پایانی

در مورد عوامل مؤثر روی هزینه عمل بینی با شما صحبت کرده‌ایم؛ از این رو در هنگام برآورد هزینه جراحی زیبایی بینی می‌توانید این نکته را در نظر بگیرید که چه مسائلی در برآورد قیمت اهمیت دارند. قیمت عمل بینی در حال حاضر با توجه به همین عوامل مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. به هر حال، نباید سختی کار را نادیده بگیرید که بسیار روی مسئله قیمت تأثیر گذار است. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در این مجموعه به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا