پزشک و متخصص

بهترین دکتر اسلیو معده در تهران

داشتن اندام متناسب دغدغه اکثر افراد است. با این حال کاهش وزن و رسیدن به اندام متناسب امری است که به راحتی محقق نمی‌شود. به علاوه بعضی از افراد به دلیل داشتن بیماری‌ها و مشکلات جسمانی مختلف قادر نیستند از روش‌های معمول برای کاهش وزن استفاده کنند.

اسلیو معده نوعی جراحی است که با استفاده از آن می‌توان به تدریج کاهش وزن داشت. در این روش، معده افراد توسط جراحی کوچک می‌شود. به همین دلیل حرفه‌ای نبودن جراح می‌تواند به سلامت بدن مراجعه‌کننده آسیب برساند. برای انتخاب بهترین دکتر اسلیو معده باید دقت بالایی را در این زمینه داشته باشید.

اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده یکی از روش‌های لاغری است که در آن معده مراجعه‌کنندگان نسبت به اندازه اصلی خود ۱۵ درصد کوچک‌تر می‌شود؛ در نتیجه این عمل، معده مراجعه‌کننده به شکل یک لوله در می‌آید. پس از کاهش اندازه معده، مراجعه‌کننده به تدریج کاهش وزن را تجربه می‌کند. این جراحی برای همه افراد مناسب نیست؛ در نتیجه قبل از اقدام به جراحی، وضعیت بدنی خود را به طور کامل با پزشک مشاور خود در میان بگذارید.

اسلیو معده

دلایل انجام جراحی اسلیو معده چیست؟

این جراحی عموماً برای کاهش وزن در بیماران چاق و برخی افراد با بیماری های مرتبط با چاقی انجام می‌شود. در زیر تعدادی از دلایل انجام جراحی اسلیومعده را می‌توان ذکر کرد:

کاهش وزن:

جراحی اسلیومعده برای کاهش وزن در بیماران چاق موثر است. با کاهش حجم معده، بیماران کمتر غذا می‌خورند و در نتیجه کالری مصرفی کاهش می‌یابد. این به ترتیب منجر به افزایش سرعت کاهش وزن و کاهش مشکلات مرتبط با چاقی می‌شود.

بهبود بیماری های مرتبط با چاقی:

جراحی اسلیومعده می‌تواند در بهبود بیماری‌هایی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به چاقی مرتبط هستند مفید باشد. برخی از این بیماری‌ها شامل دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، دیسلیپیدمی (ارتفاع چربی خون) و بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشند.

کنترل بیشتر بر اشتها:

جراحی اسلیومعده می‌تواند باعث کاهش شدید احساس گرسنگی و کنترل بهتر بر اشتها شود. این موضوع به بیماران کمک می‌کند که مقدار غذایی که مصرف می‌کنند را کاهش دهند و به سبب ظرفیت معده کمتر، احساس سیری زودتر را تجربه کنند.

بهبود کیفیت زندگی:

با کاهش وزن و بهبود وضعیت سلامت، بیماران ممکن است بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی خود تجربه کنند. آنها می‌توانند فعالیت بدنی بیشتری انجام دهند، مشکلات مرتبط با چاقی مانند درد مفاصل و آسم را کاهش دهند و به طور کلی به راحتی‌تری در زندگی روزمره خود عمل کنند.

اگر شما یا کسی که درباره او نگرانی دارید، مشکل چاقی و انجام جراحی اسلیومعده را در نظر دارید، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید. آنها می‌توانند به شما راهنمایی کنند و بررسی کاملی از وضعیت شما انجام دهند تا بهترین تصمیم را بگیرید.

لیست بهترین جراح اسلیو معده در تهران

معرفی بهترین جراح‌ها و متخصصان اسلیو معده در تهران همراه با آدرس و شماره تماس:

دکتر پدرام طالبیان

دکتر پدرام طالبیان فلوشیپ فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته.

دکتر پدرام طالبیان متخصص فلوشیپ

راه های ارتباطی با دکتر طالبیان:

شماره تماس:  ۲۲۲۲۱۱۰۵

سایت: drpedramtalebian.com

آدرس : خیابان ولیعصر بین میرداماد و ظفر، رویرو بیمارستان ناجا، برج پیروز، واحد ۲۰۶

دکتر هاشم آقایی

دکتر هاشم آقایی متخصص جراحی چاقی، بای پس و مینی بای پس معده هستند.

دکتر هاشم آقایی متخصص جراح اسلیو معده

راه های ارتباطی با دکتر آقایی:

شماره تلفن:  ۰۹۳۳۱۵۶۳۰۰۳

سایت: jarahisleeve.com

آدرس : تهران، آیت اله کاشانی، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان ۱، بلوک ۳

دکتر محمد ایرانمنش

دکتر محمد ایرانمنش متخصص جراح عمومی و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی و اسلیو معده می‌باشند.

دکتر محمد ایرانمنش متخصص جراح عمومی

راه های ارتباطی با دکتر ایرانمنش

شماره تلفن: ۰۲۱۸۸۶۳۷۸۸۴۰۹۲۰۳۰۰۲۴۲۴

آدرس: تهران، امیر آباد، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از پمپ بنزین، کوچه خسروی، ساختمان جامی، طبقه سوم

دکتر فربد امامی یگانه

دکتر فربد امامی یگانه متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته است.

دکتر فربد امامی یگانه

راه های ارتباطی با دکتر فربد امامی یگانه

شماره تلفن: ۰۹۱۲۸۹۰۷۰۲۶

سایت: dremami.org

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به ظفر، کوچه دفتری شرقی، پلاک ۸

دکتر صمد خضری

دکتر صمد خضری متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان می‌باشند.

دکتر صمد خضری متخصص جراح عمومی و اسلیو معده

راه های ارتباطی با دکتر صمد خضری

شماره تلفن: ۰۲۱۲۲۰۸۳۶۴۲

سایت: drsamadkhezri.com

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع سعادت، طبقه دوم، واحد ۱۴

مراقبت‌ های لازم قبل از اسلیو

اگر تصمیم به انجام جراحی اسلیومعده دارید و شرایط لازم را دارید، در روزهای قبل از جراحی، تیم مراقبت پزشکی از شما می‌خواهد که رژیم غذایی مایع به مدت دو هفته و تمرینات ورزشی خاص را رعایت کنید. جراح اسلیومعده دستورالعمل‌های خاصی برای شما تدارک می‌بیند تا عمل با ایمنی و هدف از بین بردن چربی‌های شکم و کبد انجام شود.

برای آماده شدن برای جراحی، شرایط زیر لازم است:

 1. حداقل ۱۲ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 2. به پزشک خود اطلاع دهید اگر از داروهای خاصی استفاده می‌کنید.
 3. مصرف دخانیات و الکل را قبل از عمل متوقف کنید.

یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت جراحی، انتخاب جراح و مرکز درمانی مناسب است. به عنوان مثال، در شهر تهران با وجود تعداد زیادی جراحان و مراکز درمانی، انتخاب بهترین جراح اسلیومعده در تهران اهمیت دارد. برای انتخاب مناسب‌ترین جراح، نیاز است سوابق تحصیلی و درمانی پزشک را بررسی کنید و همچنین نظرات بیماران دیگر و نتایج حاصل از جراحی را مورد بررسی قرار دهید تا جراحی خود را با کمترین عوارض و بالاترین رضایت انجام دهید.

نحوه انجام اسلیو معده

عمل اسلیومعده یک جراحی باریاتریک است که به منظور کاهش وزن و درمان چاقی شدید انجام می‌شود. نحوه انجام این جراحی ممکن است بسته به ترجیحات جراح و وضعیت بیمار متفاوت باشد، اما روش‌های رایج زیر را شامل می‌شود:

 1. اسلیو معده با استفاده از روش لاپاروسکوپی (به عنوان روش عملیاتی معمول):
  • بیمار تحت بیهوشی کامل قرار می‌گیرد.
  • جراح از طریق چندین سوراخ کوچک در ناحیه شکمی به داخل شکم وارد می‌شود.
  • از طریق این سوراخ‌ها، ابزارهای لاپاروسکوپی (دستگاهی که از طریق لوله‌های باریک و دوربین کار می‌کند) به معده دسترسی پیدا می‌کنند.
  • جراح با استفاده از این ابزارها، بخشی از معده را جدا می‌کند و می‌بندد. این بخش معده جدا شده حجم کمتری دارد و به عنوان “کیسه معده” شناخته می‌شود.
  • بعد از ایجاد کیسه معده، جراح بخش دیگری از معده را بریده و جدا کرده و اتصالات معده را تغییر می‌دهد.
  • سوراخ‌ها در شکم بسته شده و عمل تمام می‌شود.
 2. روش‌های دست‌باز:
  • در برخی موارد، جراح ممکن است از روش باز برای دسترسی به معده استفاده کند. این روش نیازمند برش بزرگ‌تر در ناحیه شکم است تا دسترسی مستقیم به معده فراهم شود.

بعد از انجام عمل اسلیومعده، بیمار باید به دستورات پزشک پس از جراحی رعایت کند، از جمله رژیم غذایی خاص، تمرینات ورزشی و مکمل‌های معده مورد نیاز. همچنین، مراقبت‌های پس از جراحی و مراجعه به پزشک در زمان‌های مشخصی برای پیگیری و بررسی وضعیت بیمار الزامی است.

جراحی اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است؟

اسلیو معده نوعی جراحی است که طی آن قسمتی از بدن برداشته می‌شود؛ در نتیجه مراجعه‌کننده باید شرایط لازم را برای انجام جراحی اسلیو معده داشته باشد. در ادامه شرح خواهیم داد که این جراحی و کاهش وزن برای چه افرادی مناسب است.

 • افرادی که به دلیل داشتن مشکلات گوارشی نمی‌توانند با استفاده از رژیم غذایی چربی‌های خود را از بین ببرند و کاهش وزن داشته باشند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها بیشتر از ۴۰ است و ۴۵ درصد وزن آن‌ها اضافه است.
 • افرادی که به دیابت و فشار خون بالا دچار هستند، می‌توانند از این روش برای کاهش وزن استفاده کنند.
 • افرادی که دارای قدرت بدنی بالا هستند و ضعف بدنی ندارد.
 • افرادی که از نظر وضعیت جسمانی توانایی تحمل فشارهای مربوط به عمل جراحی را دارند.

چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنیم؟

جراحان زیادی در سراسر کشور عمل اسلیو معده را انجام می‌دهند؛ به همین دلیل ممکن است انتخاب بهترین جراح از میان آن‌ها مشکل باشد. با این حال با استفاده از ویژگی‌های بهترین جراح اسلیو معده می‌توان جراح مورد نظر را انتخاب کرد.

معمولاً پزشکان و جراحان در سایت‌های پزشکی پروفایل دارند. بیماران و مراجعه‌کنندگانی که تجربه درمان توسط این جراحان را دارند در این بخش نظرات خود را ثبت می‌کنند. با مراجعه به این بخش و مطالعه نظرات مراجعه‌کنندگان، از چگونگی عملکرد جراح مطلع خواهید شد. شبکه‌های اجتماعی نیز انتخاب مناسبی برای تحقیق درباره بهترین جراح اسلیو معده هستند.

عکس‌های قبل و بعد از جراحی، معمولاً در سایت‌ها و صفحات اجتماعی جراحان قرار داده می‌شود. با بررسی این عکس‌ها متوجه خواهید شد که عملکرد جراح مورد نظر را می‌پسندید یا خیر؟

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر بای پس معده در تهران

ویژگی‌ های بهترین جراح اسلیو معده

انتخاب بهترین جراح اسلیو باید با در نظر گرفتن ویژگی‌های یک جراح خوب انجام شود. در ادامه ویژگی‌هایی را ذکر می‌کنیم که می‌توانید آن را با جراحان مختلف مطابقت دهید و بهترین آن­ها را انتخاب کنید.

داشتن تجربه و مهارت کافی

داشتن تجربه و مهارت کافی برای هر جراح و پزشکی یک ویژگی مثبت به حساب می‌آید. در صورتی که جراح به اندازه کافی تجربه نداشته باشد، ممکن است قادر نباشد تا مشکلات غیر مترقبه در طول جراحی را کنترل کند؛ همچنین داشتن سابقه باعث می‌شود که عمل اسلیو معده با کمترین خطرات و عوارض به انجام برسد.

آشنا بودن با روش‌ها و تجهیزات مدرن

اکثر روش‌های لاغری نوین، با استفاده از تجهیزات و متدهای مدرن انجام می‌شود. در صورتی که جراح اسلیو معده به اندازه کافی در مورد روش‌های جدید اطلاعات نداشته باشد، نمی‌تواند با استفاده از آن‌ها جراحی را انجام دهد. تجهیزات مدرن معمولاً با هدف آسان کردن جراحی و کاهش خطرات آن طراحی می‌شوند؛ در نتیجه جراحی که با استفاده از این تجهیزات انجام شود، نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت. پزشکی که طرز استفاده از این تجهیزات را بلد نباشد نمی‌تواند به عنوان بهترین جراح اسلیو معده انتخاب شود.

توانایی برقراری ارتباط با مراجعه‌کننده

جراح خوب قادر است ارتباط مناسبی با مراجعه‌کننده خود برقرار کنند. این مسأله در جلسات مشاوره قبل از جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا مراجعه‌کننده قادر خواهد بود درباره نتایج مورد انتظار خود صحبت کند؛ همچنین وجود ارتباط خوب بین جراح و مراجعه‌کننده باعث می‌شود استرس و اضطراب مربوط به عمل کاهش پیدا کند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح اسلیو معده

در عمل اسلیو معده قسمتی از بدن مراجعه‌کننده برداشته می‌شود. در این جراحی فرم اصلی معده تغییر شکل پیدا می‌کند؛ به همین دلیل جراح باید به اندازه کافی مهارت و توانایی داشته باشد. در غیر این صورت احتمال دارد معده که عضو بسیار مهمی است دچار آسیب شود؛ همچنین غیر حرفه‌ای بودن جراح می‌تواند باعث شود عفونت‌ها و عوارض بعد از جراحی تا میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

وقت گذاشتن برای پیدا کردن یک جراح خوب بهتر از آن است که سلامت بدن به دلیل غیر حرفه‌ای بودن و پایین بودن کیفیت جراحی دچار مشکلات جدی شود؛ در نتیجه سعی کنید قبل از اقدام به جراحی با یکی از روش‌های موجود در مورد بهترین جراح اسلیو معده تحقیق کنید.

بعضی از جراحان در فضای مجازی انجام جراحی اسلیو معده، با قیمت پایین را تبلیغ می‌کنند. بعضی از این افراد، جراحانی هستند که به دلایل مختلف مجوز جراحی‌شان را از دست داده‌اند؛ به همین دلیل خدمات خود را با قیمت‌های غیر معمول ارائه می‌کنند. بعضی از کلینیک‌ها نیز در ازای ارائه خدمات با کیفیت، هزینه کمی بابت انجام جراحی استفاده دریافت می‌کنند.

انجام جراحی در این دو حالت می‌تواند خطرناک باشد. در نظر داشته باشید که به هر قیمتی نباید زیبا شد. داشتن اندام متناسب جذابیت دارد، با این حال چاق بودن و اضافه وزن داشتن بهتر از دچار شدن به عوارض و مشکلات جبران ناپذیر است.

عوارض اسلیو معده چیست؟

همان‌طور که در هر جراحی دیگری، جراحی اسلیومعده نیز ممکن است عوارضی داشته باشد. برخی از عوارض محتمل جراحی اسلیومعده عبارتند از:

 1. عوارض عمومی جراحی: این شامل عوارض متداول جراحی مانند خونریزی، عفونت، عوارض تهوع و استفراغ بعد از جراحی، التهاب محیطی و غیره است.
 2. عوارض مربوط به معده: جراحی اسلیومعده موجب تغییر در ساختار و حجم معده می‌شود، که ممکن است عوارضی مانند ناراحتی معده، تهوع و استفراغ مکرر، تورم معده، زخم معده و حموضه معده را به همراه داشته باشد.
 3. نقص جذب مواد مغذی: با کاهش حجم معده و تغییر در مسیر غذا، جذب مواد مغذی در برخی موارد کاهش می‌یابد. این ممکن است منجر به نقص ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن شود که محتاجی به مکمل‌های مکمل و مراقبت‌های تغذیه‌ای می‌کند.
 4. عوارض مرتبط با عمل جراحی: جراحی اسلیومعده می‌تواند عوارض مرتبط با عمل جراحی مانند خوب شدن زخم بعد از عمل، خوب شدن آسیب به بافت‌های مجاور، لخته شدن خون، تشکیل عدم تعادل الکترولیتی و غیره را به همراه داشته باشد.
 5. مشکلات مرتبط با دستگاه گوارش: بعضی از بیماران ممکن است مشکلاتی مانند اسهال، یبوست، تورم معده، قرمزی مخاط دستگاه گوارش و مشکلات مرتبط با تغییر در عادات غذایی پس از جراحی را تجربه کنند.

مهم است که با پزشک خود در مورد هرگونه عوارض و مشکلاتی که پس از جراحی اسلیومعده ممکن است تجربه کنید صحبت کنید. آنها می‌توانند به شما راهنمایی کنند و راهکارهایی را برای مدیریت عوارض پس از جراحی ارائه دهند.

مراقبت‌ های بعد از اسلیو معده چیست؟

بعد از انجام اسلیومعده، باید به مراقبت‌های لازم توجه کنید. برای مدت ۷ روز از رژیم غذایی مایعات بدون قند و گاز استفاده کنید. سپس به مدت سه هفته، غذاهای پوره شده و نرم با مقادیر کم مصرف کنید. حتماً توجه کنید که حجم هر وعده غذایی بسیار کم باشد. بخش بزرگی از رژیم غذایی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ممکن است تهوع و استفراغ ایجاد کند، بنابراین به توصیه پزشک خود عمل کنید.

هنگام مصرف غذا، آهسته خورده و هر لقمه را به خوبی و کامل بجوید. همچنین، بر اساس دستورات پزشک معالج خود، از مکمل‌های غذایی مانند مولتی ویتامین، مکمل کلسیم و تزریق ویتامین B12 به صورت دائمی استفاده کنید.

در طول سه تا شش ماه اول پس از جراحی، بدن به سرعت وزن خود را کاهش می‌دهد و ممکن است با مشکلات و تغییرات زیر روبرو شوید:

 • درد بدن
 • خستگی و ضعف
 • حس سرما
 • خشکی پوست
 • تغییرات در رشد موها، از جمله ریزش و نازک شدن موها
 • تغییرات در خلق و خو
 • افتادگی پوست (که می‌توان با عمل ابدومینوپلاستی درمان کرد)

توصیه می‌شود در این موارد به دستورات و راهنمایی‌های پزشک معالج خود پایبند باشید.

چکیده مقاله بهترین جراح اسلیو معده

بهترین جراح اسلیو معده، متخصصی است که با درنظر گرفتن وضعیت جسمانی بیمار در مورد انجام عمل تصمیم بگیرد. بعضی از جراحان بدون داشتن وجدان کاری و تنها در عوض دریافت دستمزد این جراحی را برای همه افراد انجام می‌دهند. در حالی که یک پزشک خوب، واقعیت را با مراجعه‌کننده در میان می‌گذارد؛ همچنین در صورتی که جراحی برای او خطرناک باشد مراجعه کننده را از انجام این عمل منع می‌کند. در زمان انتخاب پزشک اسلیو حتما مواردی که بیان شد را مورد بررسی قرار دهید.

هزینه عمل بهترین دکتر اسلیو معده در تهران چقدر است؟

با توجه به اینکه عمل اسلیو معده بسیار خطرناک است و زیر نظر بهترین متخصصان انجام می‌ شود، هزینه عمل اسلیو معده چیزی بین حدود ۵۰ میلیون تا ۹۰ میلیون تومان می باشد.

چرا هزینه عمل اسلیو معده نسبت به بای پس معده بسیار کمتر است؟

عمل اسلیو معده به دلیل زمان و پیچیدگی کمتر نسبت به بای پس معده، هزینه کمتری دارد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا